Ćwiczenia grafomotoryczne

Ćwiczenia grafomotoryczne znane także jako ćwiczenia sprawności manualnej służą poprawie opanowania umiejętności pisania, które są najistotniejsze w wieku przedszkolnym, a także pierwszych klasach szkoły podstawowej. W naszej ofercie dostępny jest szereg fachowo zaprojektowanych ćwiczeń grafomotorycznych dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych, które usprawnią ich rozwój właśnie w zakresie pisania.

Czym jest grafomotoryka i dlaczego ćwiczenia sprawności manualnej są tak ważne?

Grafomotoryka odnosi się do umiejętności i koordynacji ruchów wymaganych do pisania. Jest to połączenie dwóch słów: „grafika” – odnoszącego się do pisania lub rysowania, i „motoryka” – dotyczącego ruchu. Jest ona zatem obszarem, który koncentruje się na rozwoju i doskonaleniu zdolności do kontrolowania precyzyjnych ruchów ręki i palców niezbędnych do formowania liter i cyfr, a także do rysowania. Ćwiczenia grafomotoryczne są więc kluczowe do rozwoju umiejętności pisania, walki z dysgrafią u dzieci czy innym problemami z pisaniem, które mogą pojawić się u dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Badania naukowe wykazują, że uczniowie z trudnościami w technice pisania i rysowania mogą mieć kłopoty z przepisywaniem tekstu, zdobywaniem wiedzy, a także samą ortografią i interpunkcją. To wszystko może się przyczynić do zniechęcenia dziecka do szkoły i nauki, dlatego, by zadbać o odpowiedni rozwój swojej pociechy na tej płaszczyźnie, zachęcamy do inwestycji w nasze ćwiczenia i zabawy grafomotoryczne dla dzieci, takie jak kolorowanki, łączenie kropek, skojarzenia kształtów.

Nie tylko ćwiczenia grafomotoryczne

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałą częścią naszej bogatej oferty, w której dostępne są m.in.: ćwiczenia percepcji wzrokowej dla dzieci, elementarz ćwiczenia w pisaniu i czytaniu, kurs szybkiego czytania, ćwiczenia kaligrafii dla dziecimateriały na problemy z czytaniem u dziecka czy TAVMA – autorska aplikacja do nauki czytania dla dzieci.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7